רישום דומיין בעברית

רישום דומיין בעברית

דומיין בעברית

דומיין הוא בעצם שם האתר שלך. שם דומיין כתוב באותיות ובמספרים בלבד ותוכל לבחור באיזה שם שרק תחפוץ החל מ3 תווים ועד ל 63 תווים. כתיבת מספר תווים אלו בתוספת סיומת שם הדומיין תוביל אותך לאתר הרצוי.

רישום דומיין בישראל נעשה על ידי חברות שונות ואיגוד האינטרנט הישראלי הוא זה האחראי על תהליך רישום הדומיין וכל הקשור בהענקת רישיון לעסקים אשר מבקשים להיות מוסמכים לרישום דומיין בארץ. מוסמכים לרישום דומיין הם עסקים שונים שמהם תוכלו לרכוש כל שם של דומיין בו תהיו מעוניינים, כל עוד הוא אינו בבעלותו של אדם, עסק או חברה.

סיומות הדומיין של ישראל הן co.il , net.il , org.il וכן קיימים מגוון רחב של סיומות דומיין, אך אלו שמורים למוסדות ממשלתיים לרבות, צבא, ממשלה, אוניברסיטאות ועוד.

רישום דומיין בעברית

החל משנת 2001 הוכנסה לישראל טכנולוגיה חדשה המאפשרת רישום שם דומיין בשפה העברית. ההתפתחות הטכנולוגית אפשרה רישום דומיין בשפות שונות מהשפה האנגלית וכיום ניתן לראות יותר ויותר אתרים ישראליים הנושאים שמות דומיין בעברית.

הפוטנציאל השיווקי הטמון ברישום שם דומיין בעברית הוא עצום. אתר שכתובתו בעברית ועונה על צרכי החיפוש לדוגמא, אתר בשם .comחיפוש,  יקנה לאותו אתר אינטרנט כמות גדולה מאוד של גולשים, שכן התודעה של חיפוש שמות אתרי אינטרנט ומילות מפתח שונות בשפה העברית הולכת וגוברת.

אנשי שיווק המצליחים בתחומם, יודעים כי הדרך הטובה ביותר לפנות אל הלקוח היא בשפת האם שלו. כך, רישום דומיין בעברית מאפשר ללקוח לחפש את שמו של אתר האינטרנט בקלות ולהיכנס אליו תוך ידיעה שהמלל בדפים השונים של האתר אמור להיות בשפה הנהירה לו. ככל שאתם מצליחים לרכוש שם קליט או שם המוכר לציבור הגולשים הישראלי מחיי היומיום שלו, כך גם תגדילו את הסיכויים שהכניסות לאתר שלכם יהיו רבות, דבר אשר ייצר תנועה וישפר את הדירוג שלכם בתוצאות מנוע החיפוש.

 

היתרון הגדול בכל הקשור אל הקידום של אתר הנושא שם בשפה העברית, טמון בכך שאתר העוסק בנושא מסוים ושם הדומיין הוא בהתאם למלל ובאותה שפה, ייחשב על ידי עכבישי החיפוש אשר מדרגים את האתר, לאתר אינטרנט הנאמן לתחום עיסוקו.

שם הדומיין ימתג את האתר שלכם אצל הגולש. אם בחרתם בשם קצר וקליט, הגולש יגלה עניין.

הפופולאריות ההולכת וגוברת בשימוש של שמות דומיין בשפה העברית נובעת בעיקר כתוצאה מכך שמקדמי אתרים התוו קו מנחה לפעולה זו, שכן הם טוענים כי דומיין בעברית, יכול לשפר באופן משמעותי את הכניסות אל האינטרנט של הלקוחות שלהם.