פיתוח תוכנה

פיתוח תוכנה

פיתוח תוכנה

אם החלטתם כי אתם מעוניינים שיבנו עבורכם אתר אינטרנט שבתוכו משולבת תוכנה או מספר תוכנות שנבנו במיוחד בשבילכם ובהתאם למטרות שהגדרתם, תצטרכו לפנות אל אנשי פיתוח תוכנה.

 
פיתוח של תוכנות הוא תחום שלם שהחל ברגע שהמחשב הראשון יצא לאור.
לרוב, מדובר על פיתוח של תוכנה למערכות מידע. התוכנות נכתבות תוך שימוש באלגוריתמים שונים, לולאות ופונקציות המאפשרות ביצוע חישובים מורכבים בזמן קצר.
 

שפות פיתוח תוכנה

בתחילת הדרך, השתמשו בשפות תוכנה בסיסיות, כמו למשל קובול, פסקל, בייסיק ושפת ה-סי.
החיסרון העיקרי של שימוש בשפות אלו בא לידי ביטוי בכך שפעמים רבות היו זקוקים לשינויים כאלו ואחרים בפיתוח תוכנה, נדרשו שעות עבודה רבות ולא תמיד הצליחו להגיע לתוצאה הרצויה.
 
הדור הבא של שפות התכנות היה שפות מונחות עצמים, כמו למשל סי שארפ, ג'אווה ועוד.
שפות אלו אפשרו למתכנתים לעבוד בצורה מהירה ויעילה יותר שכן הם לא היו צריכים לרשום את הקוד כל פעם מחדש.
בעשור האחרון האינטרנט נכנס לתמונה בצעדי ענק ולכן גם הפיתוח של שפות תכנות מיוחדות לרשת החלה לתפוס תאוצה. התוכנות הדרושות באינטרנט הן תוכנות אשר עוברות דרך ה- WEB (רשת) ולא מותקנות אך ורק על מחשב מקומי. היתרון של פיתוח תוכנות אלו הוא בכך שכן יש אפשרות לסנכרן את כל המחשבים אשר רשומים ברשת והמחשב האישי אינו כבד, כי התוכנה אינה מותקנת עליו, אלא ברשת.
 

פיתוח לסביבת האינטרנט

כל אחד המעוניין בשירות בניית אתר אינטרנט יכול לבקש שיפתחו לו תוכנה אשר תוצג באתר, במערכת האינטרה-נט הפנימית של החברה ועוד. ישנן חברות רבות לבניית אתרים אשר מעסיקות מקצוענים שעיקר תפקידם הוא לפתח תוכנות מיוחדות של חנויות וירטואליות, אפליקציות שונות לרשת החברתית פייסבוק אשר מסונכרנת באתר האינטרנט, תוכנה לסריקת מסמכים,מערכת לניהול הזמנות ומלאי, מערכת לדיוור אוטומטי לכל הנרשמים לאתר האינטרנט ,מערכת CRM ועוד.
 
בנוסף, ישנן חברות בניית אתרים רבות אשר מאפשרות ללקוח עצמו לבנות את אתר האינטרנט האישי שלו על ידי שימוש במערכת מיוחדת שפותחה על ידי החברה ומייצגת אותה.
 
כמעט רובינו מכירים את ההצעות של חברות בניית אתרים הכוללות: בניית אתר אינטרנט בצורה מהירה ובעלות זולה תוך שימוש בתוכנות מיוחדות של החברות המציעות ללקוח: כלים שונים לבניית האתר, מערכת עיצוב לאתר, מערכת ניהול מיוחדת שפותחה עבור אותה חברה לבניית אתרים, מערכת של באנרים ואפשרויות פרסום שונות ,מערכת CRM ,מערכות תקשורת מחשבים ועוד.
 
כיום, כל עסק או אדם פרטי יכולים להזמין פיתוח של תוכנה מיוחדת התואמת את הצרכים שלהם, אם מדובר בתוכנה הקשורה לניהול עסקים או תוכנה שאותה יכולים להוריד כאפליקציה גם לסלולארי.