מדריך לבחירת חברת קידום אתרים

מדריך לבחירת חברת קידום אתרים

מה זה חברת קידום אתרים? למה לשכור שירות קידום אתרים? ומה חשוב לדעת?

במשך חיינו אנו נדרשים פעמים רבות לבצע החלטות הקשורות לבחירת בעל מקצוע/ספק שירותים זה או אחר  לצרכים פרטיים או עסקיים. השיקולים בבחירת חברה או בעל מקצוע משתנים לפי אופי השירות/המוצר, אופי/אורך ההתקשרות, תקציב וצרכים. בחירת חברת/שירות קידום אתרים אינה שונה במהותה מכל ספק  אחר אך יש מספר פרטים ונושאים חשובים שכדאי לשים עליהם דגש אשר עלולים להפריד בין פרוייקט מוצלח לכשלון מוחלט. כדאי להקדיש כמה דקות ולצפות בסרטון של מאט קאטס מגוגל שמדבר על הנושא.

 

איפה מוצאים?

ובכן, מכל השאלות זאת ודאי הברורה והפשוטה מכל. חיפוש קצר בגוגל לביטוי "קידום אתרים" יציג מספר רב (אשר גדל כל הזמן) של חברות ושירותי קידום אתרים. בין האתרים שמופיעים בתוצאות החיפוש של גוגל ניתן למצוא חברות גדולות ומבוססות אשר מעסיקות עשרות עובדים, חברות קטנות יותר של מספר עובדים ואתרים של בעלי מקצוע פרטיים אשר עוסקים בקידום אתרים. חשוב לציין שגודל החברה לא בהכרח מצביע על מקצועיות ורמת שירות טובים יותר ולעיתים ההיפך הוא הנכון.

 

רגע לפני שפונים

שניה לפני שנתחיל לשלוח פניות במייל ולטלפן בבקשה להצעות מחיר, חשוב שנגדיר מספר מטרות ויעדים. כמו בכל תחום, לבעל מקצוע טוב יש את היכולת להתאים את אופי וסוג השירות לדרישות הלקוח אך לא תמיד כך הדבר ולכן חשוב שנדע מה אנחנו צריכים ולאן אנחנו "מכוונים". כמה שאלות שכדאי לשאול את עצמיכם לפני שפונים להצעת מחיר: מה המוצר העיקרי שלנו? באיזה ביטויים עיקריים/מילות חיפוש ישתמשו הלקוחות הפוטנציאלים שלנו בחיפוש אחר השירות/המוצר אותו אנו מספקים? מה חלקו של האתר בעסק? האם מטרת האתר היא יצירת לידים/פניות של לקוחות? האם האתר משמש ככרטיס ביקור לעסק דרכו ניתן ליצור קשר בלבד או האם הוא חלק עיקרי מהעסק דרכו ניתן לבצע הזמנות ואולי אפילו רכישות? לאיזה קהל/פלח שוק פונה העסק שלנו?
תשובות לשאלות אלה או אפילו לחלקן, יעזרו מאוד בתהליך אפיון הפרוייקט וקבלת הצעת מחיר רלוונטית וממוקדת ותסייע לצד השני (הספק) לבנות עבורכם תכנית באופן יעיל יותר. חשוב לזכור שלמרות שברוב המקרים אתם (הלקוח) יודע בוודאות את המילים/ביטויים אותם הוא רוצה לקדם, חלק מן השירות והמקצועיות של חברת קידום האתרים הוא חיפוש ומציאת הביטויים המוצלחים ביותר לקידום  והרשימה שתספקו לו הינה רק "כיוון כללי" לביצוע מחקר מקיף בנושא.

 

מה חשוב לשאול?

בבחירת שירות קידום אתרים חשוב לבדוק מספר פרטים:

 • תוצאות – בקשו לראות תוצאות של אתרים מקודמים, שאלו כמה זמן לקח להגיע לתוצאות והאם היתה השפעה על מספר הפניות/נפח הפעילות בעסק עקב כך. (חשוב לזכור שהיעד העיקרי הוא הגדלת נפח הפעילות ולא מיקום גבוה בגוגל)
 • מה כולל השירות? - להלן כמה נושאים חשובים אשר מומלץ שיהיו כלולים בשירות קידום אתרים:
  • חקר מילות מפתח למציאת ביטויים מתאימים לקידום
  • אופטימיזציה טכנית לאתר
  • עבודה על תכנים באתר (ברוב המקרים מתבצע בתיאום עם הלקוח)
  • בניית מערך קישורים חיצוניים לאתר
  • הערכת מבנה האתר ועבודה על שיפור יחס המרות באתר
  • מעקב אחר תנועת הגולשים באתר
  • הפקת דו"ח חודשי – דו"ח המסכם את פעילות הקידום החודשית, מצב האתר וקצב ההתקדמות ותנועת גולשים באתר.
 • אורך ההתקשרות – מאחר שמדובר בתהליך ארוך, ברוב המקרים מקובל לחתום על חוזה של 6 חודשים עד שנה. אין פה הרבה מה לבדוק אבל חשוב לדעת למה נכנסים.
 •  שימוש באתר – האם החברה מוסיפה קישורים ומאמרים באתר במסגרת שיתופי פעולה עם מקדמי/בעלי אתרים אחרים? חשוב לציין שזו שיטת עבודה מקובלת בתחום וחשוב שנדע שמקדם האתרים מטעמנו ידע לעשות שימוש מוחכם ואחראי באתרים שברשותו תוך שמירה על האינטרסים של הלקוח. (כלקוח יש לכם את מלוא הזכות לסרב לשימוש באתר שלכם או להתנות את זה באישור בעל האתר)
 • תיאום ציפיות – למרות שזה איננו מדע מדוייק, כדאי לשאול ולשמוע את דעתו המקצועית של נציג החברה/מקדם האתרים לגבי קצב ההתקדמות ולקבל תחזית כללית לפי חודשים. תיאום ציפיות ואסטרטגיה בין הלקוח למקדם האתרים הינו צעד חשוב בדרך להצלחת הפרוייקט ובכלל לשיווק באינטרנט של האתר.

הזהרו
הזהרו מהבטחות בסגנון: "תוך חודש אתם במקום ראשון". מדובר בהבטחות בלתי אחראיות וחסרות בסיס. בקידום בגוגל אי אפשר להבטיח מיקומים.
הזהרו מהתלהבות יתרה. קידום אינטנסיבי מדי אשר לעיתים גובל ב"קידום אפור" עלול להשיג תוצאות הפוכות ואף השהייה מגוגל.


לסיכום
בכניסה לעולם בלתי מוכר קיים תמיד אלמנט ההימור. מטרת מאמר זה היא לספק מספר טיפים שיעזרו לצמצם את ה"הימור" ולשפוך קצת אור על אופיו של שירות מסוג זה. קידום אתר הינו תהליך שנמשך לאורך זמן וברוב המקרים, כשמתחילים לקדם אתר, לא מסיימים. אם החלטתם לשכור שירות לקידום האתר שברשותכם, מומלץ לפנות לכמה חברות ולהשקיע מעט זמן בבחירת השירות המתאים ביותר לכם כמו גם לקבל מהם יעוץ שיווקי בנוגע לדרכי קידום האתר. חשוב לזכור שמה שמתאים לאתרים מסויימים לא בהכרך יתאים לכם. אופיו של שירות קידום האתרים אותו תשכרו חייב להתאים לאופי העבודה שלכם, להיות מקצועי ולפעול בשקיפות מלאה.
בהצלחה!

 

אתרים מומלצים

JOOMI בניית אתר ג'ומלה

פרסום באינטרנט - Bizzz

אחסון אתרים - GoSimple