אחסון שרתים

אחסון שרתים

שרתי אחסון והקשר לקידום אתרים

כל עסק באשר הוא, מתפעל אתר אינטרנט בין אם זהו אתר דינאמי או אתר סטטי שכל מהותו הוא הצגת העסק באופן אינפורמטיבי. אנו עדים גם לאנשים פרטיים רבים, אשר מחזיקים אתרי אינטרנט, בין אם אלו אתרים שמהווים כבלוג ובין אם אלו אתרים מהם הם רוצים להתפרנס.

כגולשים אין אנו מודעים לפרוצדורה שעומדת מאחורי כל אתר אינטרנט, אך כמתפעלים ומחזיקי אתר אינטרנט, אתם בוודאי מודעים לעובדה כי על מנת לבנות אתר ולתחזק אותו ברשת, יש צורך לרכוש דומיין שזהו שם האתר הלכה למעשה, חייב לרכוש שטח אחסון בו יתארח האתר שלכם וחייב לבנות אתר שיוצג לגולשים ברגע בו הם יקלידו את שם האתר (את הדומיין).

 

קצת אודות אחסון שרתים

השרת הוא זה שמציג עבור הגולש את המידע אותו הוא ביקש לראות. ישנם שני סוגי שרתים עיקריים בהם משתמשים בעידן הנוכחי האחד הוא שרת לינוקס ואילו השני הוא שרת ווינדוס או בשמו האחר שרת חלונות.

שרת החלונות למעשה מריץ תוכנות אשר משויכות אל מייקרוסופט (ביל גייטס) ומרבית האתרים אשר מאוחסנים בשרת זה עובדים על בסיס דו טנט או איי אס פי. מסד הנתונים העיקרי שקיים בשרת זה הוא אס קיו אל אך ישנם מסדי נתונים נוספים שניתן להיעזר בהם בעת האחסון על גבי ווינדוס.

הסטטיסטיקה מעידה כי רק כשלושים אחוזים נוהגים להשתמש בשרת זה, משום שאלו שרתים פחות יציבים והם זקוקים לביצוע אתחול בתדירות גבוהה יחסית. חשוב שתזכרו כי ברגע שמבצעים אתחול, האתר אינטרנט שברשותכם אינו זמין.

 

השרת השני על גביו נוהגים לאחסן אתר הוא לינוקס. שרת זה הינו שרת בסביבת עבודה של לינוקס בעל קוד פתוח דהיינו תוכנה חינמית. אם בשנים עברו כל אתר יכול היה לבנות רק בונה אתרים, הרי שכיום כל אדם עם גישה למחשב יכול לבנות אתר מקצועי באמצעות קוד פתוח.

תוכנה זו נחשבת לאיכותית יותר, לזמינה ואמינה יותר על פני האופציות החלופיות ועל כן רבים נוהגים לבחור בה ובהתאם ניתן להבחין כי 70% מהשרתים מותאמים לשיטת לינוקס (קוד פתוח).

 

היכן מבצעים אחסון אתרים?

אחסון שרתים מתבצע על ידי חברות רבות במדינת ישראל, ועל מנת לבחור באחסון האיכותי ביותר, יש באותו האופן לבחור בחברה המקצועית ביותר. עלות האחסון אינה גבוהה, אך יש לשים לב כי אתם בוחרים בחברה הנכונה ולא מתפשרים על איכות, משום שאתר האינטרנט שלכם הוא החשיפה שלכם.

 

חשיבות האחסון בקידום האתר

רגע לפני שאתם רוכשים חבילת אחסון ומעלים את האתר לאויר, מומלץ לקחת בחשבון מספר פרטים בעלי השפעה על קידום אתרים בגוגל:

מיקום השרת - מומלץ לאחסן באיזור הגיאוגרפי בו אתם מתכננים לקדם את האתר. במילים אחרות, אם אתם מתכננים לקדם אתר בישראל כדאי שהמיקום הפיזי של השרת יהיה גם הוא בישראל.

מהירות - אין דבר יותר מרגיז מאתר שזז לאט... בדקו את מהירות הגלישה של השרתים בהם אתם רוצים לאחסן את אתרכם לפני הרכישה. חשוב לציין שמהירות האתר משפיעה גם היא על הצלחת קמפיין הקידום.

אמינות - אתר שיסבול מנפילות רבות וזמני offline ארוכים יצליח פחות בקידום

"אמור לי מי הם חבריך ואומר לך מי אתה" - חשוב לבדוק איזה אתרים נוספים מאוחסנים על אותם שרתים. לא מומלץ לאחסן אתר שברצונכם לקדם על אותו שרת המאחסן אתרים רבים מתחומים "בעייתיים" כגון הימורים, אתרי פורנוגרפיה וכד'

 

מאט קאטס מדבר על חשיבות המיקום הגיאוגרפי של האחסון:

אתרים מומלצים

JOOMI בניית אתר ג'ומלה

פרסום באינטרנט - Bizzz

אחסון אתרים - GoSimple